You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
החשיבות שבקיום ליגות קיץ

החשיבות שבקיום ליגות קיץ

מדוע חשוב לקיים ליגות קיץ ומסגרות תחרותיות בתקופת החופש הגדול? הסיבות בכתבה זו.

 

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: ארגון החלוץ

ילדי ישראל יגיעו בסוף השבוע הקרוב לסוף שנת הלימודים, עשרה ימים לאחר מועד סיום שנת הלימודים של בני הנוער. התקופה הזו היא תקופה שבה הרבה ילדים ובני נוער מועדים ללכת לאיבוד מבחינת התנהגות. בהיעדר מסגרת לימודית, כשאפשר ללכת לישון מאוחר ולהתעורר ביקיצה טבעית, כשיש יותר זמן מסך והחשיפה לכל מיני גורמים מטרידים, מזיקים ואף מסוכנים ברשתות החברתיות וברחבי הרשת, פוטנציאל ההשמנה בקרב ילדים ונוער עולה משמעותית – כתוצאה מאכילה לא מבוקרת של חטיפים וג’אנק פוד. האתגר של “לעבור את הקיץ” בשלום מתעצם, על אחת כמה וכמה שרבים מהילדים ובני הנוער עדיין לא התאפסו על עצמם. יצירת מסגרות מועילות לילדים ובני נוער בחופש הגדול הן לא פחות מ”צו השעה”.

ארגון “החלוץ” – מבית התנועה החברתית “דרור ישראל”, מקיים בשנים האחרונות באופן רציף פעילות ענפה של תחרויות ספורט ובפרט ליגות קט רגל וכדורסל לילדים וילדות. במהלך השנה נוטלים בליגות הללו חלק ילדים שאינם חלק מאגודות ספורט ואילו בקיץ מצטרפים גם כאלה המשתייכים לאגודות ספורט. במסגרת ליגות הקיץ של החלוץ המתקיימות במגוון רשויות ברחבי הארץ לרבות רחובות, נהריה, פרדסיה, מגדל, ראשון לציון, תל אביב, אשקלון, חיפה ועוד, הקבוצות משתתפות בפעילות תוך הקפדה לערכים החינוכיים של החלוץ- שמירה על הוגנות, בחירת הקבוצה ההוגנת לצד הקבוצה המנצחת, שליפת כרטיסים ירוקה על פעולות הוגנות וספורטיביות, ערכים ועוד.

מה שייחודי לליגות הקיץ בקט רגל של "החלוץ" - חינוך דרך ספורט מבית דרור ישראל הינו השימוש בטכנולוגיה תומכת חינוך וקהילה. באמצעות אפליקציה ייעודית שפותחה במיוחד לשם כך השחקנים והקבוצות נרשמות, נוצר קשר בין המשתתפים, ניתן להתעדכן און ליין בתוצאות, כרטיסים ירוקים, טבלה וכו’. “מטרת האפליקציה הינה ליצר אקטיביות אצל הנוער ומחויבות” הסביר עומר ליבנת, מייסד החלוץ שהוסיף: “ביצענו סקר סביב הפעילות ממנו עולה תמונה ברורה- הנוער מעריך את הפעילות, פחות אלים ומרגיש בטוח יותר במסגרת זו. מבחינתי זה הדבר החשוב ביותר וההצלחה הגדולה שלנו. ברצוני להודות למרכז הפועל על שיתוף הפעולה הפורה שמסייע רבות בקיום הליגה”.

על פי הסקר, 84% מבני הנוער הצהירו כי ליגת הקיץ מפחיתה בעיות של אלימות באופן ניכר. כמו כן 94% מהנערים שהשתתפו אשתקד הצהירו כי ישתתפו גם השנה. נתון מעניין נוסף הינו 69% מהנוער מרגיש בטוח יותר להגיע למגרש השכונתי כשמתקיימת ליגת הקיץ ו89.5% סומכים על הקפטן לקבוצה כאשר אחוז דומה, (85.2%) הצהיר כי בזכות הקפטן יש פחות אלימות, יותר ספורטיביות וגם אם קורה אירוע מסוג זה הם יודעים להתמודד איתו טוב יותר.

לצד הפעילות המבורכת של ארגון "החלוץ", חשוב להדגיש כי קיימות מסגרות תחרות שונות בענף הקט רגל ובענפי ספורט שונים, הן יוזמות של מחלקות ספורט ברשויות מקומיות. ליגת "ראש העיר" בקרית ביאליק, היא המיזם הבולט ביותר, ליגה שמאגדת תחתיה התאגדויות של עשרות קבוצות של ילדים ובני נוער מאזור הצפון ומושכת אליה קהל רב בימי הקיץ. אנחנו בעד כל מסגרת כזו, שמאפשרת לילדים ובני נוער לשמור על כושר, לשחק, לעשות ספורט וחשוב מכל - לחדד ערכים חברתיים חשובים לחיים כמו כבוד לזולת, הגינות ויושר. אז לקוראים הרבים שיש לנו מקרב קברניטי מחלקות הספורט ברשויות המקומיות, הכתבה הזו היא קריאה חשובה לפעולה. זה "המאני טיים" שלכם, תעשו כל שביכולתכם כדי לפעול הילדים ובני הנוער.

סימנתם כבר עוקב בעמוד האינסטגרם שלנו? עמוד האינסטגרם שלנו עלה לאוויר, כעת הוא בתקופת הרצה. בעמוד תוכלו להתעדכן בתכני האתר ובתכנים ייחודים ובהמשך תהנו מהרבה הפתעות שאנחנו מכינים לכם.הקליקו כאן והצטרפו לעמוד האינסטגרם שלנו.


טרום א' - קדימה לרבע גמר הגביע

טרום א' - קדימה לרבע גמר הגביע

חדש באתר

מ.ס קדימה צורן העפילה לשלב רבע גמר גביע המדינה בזכות ניצחון 0:1 במשחק החוץ מול הפועל חיפה. המאמן והמנהל המקצועי, יניב בן...