You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
רוצה להדליק את המנורה - זרקור על ירין לוי
אתגר עצום ומשמעותי כבר בתחילת הדרך בבוגרים. ירין לוי במדי בית"ר ירושלים (צילום: מדיה בית"ר ירושלים)

רוצה להדליק את המנורה - זרקור על ירין לוי

ירין לוי ביצע מעבר חד מהנוער של מכבי חיפה לבוגרים של בית"ר ירושלים. לירן פינטו, שאימן את השחקן במכבי חיפה, מאמין גדול בחיבור בין הצדדים

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

שתי עסקאות של מעבר שחקנים תפסו הרבה כותרות בשבוע שעבר: זה החל עם ההודעה על מעברו של כארם זועבי (2006) - שחקן ההתקפה של הפועל ירושלים, לשורות קבוצת הבוגרים של ריו אבה הפורטוגלית, המשיך עם מעברו של ירין לוי - קשרה של קבוצת הנוער של מכבי חיפה בשתי העונות האחרונות, שעבר לשורותיה של קבוצת הבוגרים של בית"ר ירושלים בהשאלה לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת, כאשר ע"פ חשיפת האתר ONE, לבית"ר ירושלים ניתן תמריץ: במידה והשחקן ישחק לפחות 30 דקות בכל משחק ליגה, הקבוצה תוכל להשאיל אותו לעונה נוספת ולאחר מכן במידה וכרטיס השחקן יימכר בעתיד לקבוצה מאירופה - בית"ר ירושלים תהיה זכאית ל-50 אחוזים מדמי ההעברה.

ירין לוי חוגג (חגי מיכאלי)
העברה מסקרנת. ירין לוי חוגג כיבוש שער בקבוצת הנוער של מכבי חיפה (צילום: חגי מיכאלי)

מהנגב לבירה דרך הכרמל

ירין לוי החל את דרכו בקבוצת ילדים ג' של הפועל באר שבע. בשנתון נערים ג' התקבל לשלוחת "קצף" של מכבי חיפה ועבר להתגורר בפנימיית כפר גלים. שתי העונות הראשונות במדים הירוקים היו מקוצרות בשל השלכות הקורונה. בשנתון נערים א' ירין לוי כבר שדרג את המספרים שלו וסיים את העונה עם 8 שערים בכל המסגרות ועם מעורבות משמעותית בלא מעט מהלכים שהניבו שערים. בעונה זו זומן לסגל נבחרת נערים א' ורשם בשורותיה 12 הופעות.

בעונה שקדמה לזו האחרונה עלה לקבוצת הנוער, שעשתה עונה מרשימה לכל הדעות תחת הדרכתו של מסאי דגו - עונה שבה הופיעה בצורה מכובדת במשחקי שלב הבתים של ליגת האלופות וזכתה באליפות עוצמתית כאן בישראל. ירין לוי שולב ב-30 משחקים, ב-16 מהם פתח בהרכב וב-8 רשם זמן משחק מלא, בקבוצה שבה שכבת שחקני שנתון 2004 הייתה דומיננטית. בעונה זו זכה לרשום 3 הופעות במדי נבחרת נוער ב'.

בעונה האחרונה, שעמדה בסימן חילופי משמרות בקבוצת הנוער של מכבי חיפה, שסיימה את העונה במקום השני ובפער של 15 נקודות מהאלופה, מכבי פ"ת, ירין לוי כבר תפס בעלות במרכז המגרש. השחקן רשם 29 הופעות, ב-25 מהמשחקים עלה בהרכב וב-13 רשם זמן משחק מלא. את העונה הזו סיים עם 7 שערים בכל המסגרות ועם מעורבות נכבדת בשערים שכבשה הקבוצה - ולכל היה ברור, שאין סיבה מוצדקת להשאירו כחריג גיל וזה הזמן שלו לפרוש כנפיים ולהתחיל קריירת בוגרים. תוך כדי העונה, רשם השחקן 5 הופעות במדי נבחרת נוער א' - שתיים מהן במשחקי מוקדמות אליפות אירופה ואחת בשלב העילית.

ירין לוי (עמרי שטיין)
ההתמדה והעבודה הקשה השתלמו. ירין לוי במדי קבוצת הנוער של מכבי חיפה (עמרי שטיין)

מתאים לסגנון ולאנרגיות של של בית"ר

לירן פינטו, מאמן קבוצת הנוער של הפועל נוף הגליל, ששימש כעוזר מאמני קבוצות הנוער של מכבי חיפה, עת שירין לוי שיחק בקבוצה, שם את הדגשים על החוזקות של השחקן: "ירין שחקן מאוד מיוחד. כשאתה רואה אותו משחק, אתה רואה שחקן שגדל בשכונה. הוא מאוד טכני, חכם, יש לו פס טוב ובעיטה טובה, ראיית משחק והוא חי את המשחק. באספקטים האלה אחד מהמוכשרים בארץ. מבחינת אופי מדובר בבחור שקט וטוב, מקיף את החברים שלו, יודע לקחת על עצמו, קבוצתי, לא מדבר רע על אף אחד והיה שחקן מאוד בשתי הקבוצות".

לירן פינטו מאמין שהמעבר לבית"ר ירושלים יעשה טוב לשחקן: "לירין יש המון דברים להביא, צריך לגלות ולפתוח. אני מאוד מחזיק ממנו. לדעתי, עשה צעד מצוין. בית"ר ירושלים קבוצה שמתאימה לאופי שלו. זו קבוצה שאוהבת להחזיק בכדור, להזיז את הכדור מצד לצד ולשחק מהר. יש שם צוות אימון מוכשר, אני מאוד אוהב את מה שעשו עונה שעברה. ירין מאוד מתלבש על תפיסת המשחק שלהם, בגלל כל המאפיינים ובראשם - דריבל ומשחק בנגיעה. לטעמי, בקבוצה שמשחקת בסגנון הגנתי ויציאה למתפרצות הוא היה נתקל בקשיים. בית"ר עשויה להתברר כבחירה הנכונה. לדעתי, גם בבוגרים של מכבי חיפה הוא יכול היה להשתלב".

כמובן שלא הכל מושלם וללירן פינטו יש תובנות בנוגע לפרמטרים, שירין לוי יצטרך לעשות בהם התאמות לבוגרים: "כדי להשתלב בהצלחה הוא יהיה חייב ללמוד לשחרר כדור הרבה יותר מהר, להעלות קצבים ולהביא למגרש קצת יותר אגרסיביות. אני בטוח שהוא יעשה את ההסתגלות ומהר מאוד יצליח".


יעקב הלל מצטרף לגזרת מחלקות הנוער

יעקב הלל מצטרף לגזרת מחלקות הנוער

חדש באתר

אחד מכדורגלני העבר המעוטרים ביותר מבחינת זכייה בתארים קבוצתיים, תופס פיקוד מקצועי על מועדון כדורגל מתחדש עם פוטנציאל הצל...

בני יהודה - שמוליק חנין חוזר לקווים

בני יהודה - שמוליק חנין חוזר לקווים

חדש באתר

מחלקת הנוער התל אביבית פרסמה את שיבוצי המאמנים וברשימה מי ששימש בעבר כמנהל המקצועי במחלקות הנוער המובילות בארץ. כל השיבו...