You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
ליגת האלופות-  מכבי קרית חיים, נערים א' - צפון
כמה קשה - ככה מתוק. שחקני קרית חיים והמאמן, אילן וייצמן (צילום מטעם הקבוצה)

ליגת האלופות- מכבי קרית חיים, נערים א' - צפון

הקבוצה החיפאית זכתה באליפות הדרמטית ביותר בליגה הצפופה ביותר. בעונה הבאה היא תהיה לקבוצת הנוער הראשונה בהיסטוריה של המועדון

 מאת: אורי שמיר - עורך האתר

פינת "ליגת האלופות" - פינת הפרגון שלנו לקבוצות שזכו באליפות רשמית בשנתוני הנוער והנערים, שמחה להאיר היום על קבוצת נערים א' של מכבי קרית חיים - אלופת ליגת צפון - הליגה המחוזית שייצרה את מאבק האליפות והעליה הכי דרמטי בהיסטוריה של הליגות המחוזיות של השנתון. עונה שבה 5 קבוצות מ-14 התמודדו על הזכייה באליפות, עונה שבסיומה קרית חיים הצליחה לזכות באליפות עם מספר נקודות זהה לזה של בית"ר עירוני נהריה וצעירי טמרה - שלא הצליחה להעפיל לליגה הארצית דרך משחק המבחן, הכל בזכות המאזן הפנימי במשחקים בין הקבוצות. בטבלה הסופית שלוש הקבוצות הקדימו בנקודה אחת את מכבי קרית אתא ובשלוש נקודות את הפועל עכו.

אקורד הסיום של העונה הזו היה דרמטי ולא נעים. במשחק האחרון של העונה בו אירחה מכבי קרית חיים את מכבי עוספייא, ע"פ דו"ח השופט, פרצה קטטה במהלך המחצית הראשונה בהשתתפות שחקנים וגורמים מהקהל - מה שאילץ את השופט להפסיק את המשחק. בית הדין של המשמעתי פסק קנסות כספיים גבוהים במיוחד כנגד הקבוצות, שני שחקנים מכל קבוצה ספגו עונשי הרחקה, אך בית הדין פסק ניצחון טכני לזכות קרית חיים - שלבסוף חגגה מחוץ לכר הדשא את ההישג ההיסטורי בדמות זכייה באליפות והעפלה לליגה הארצית - ממנה תהנה קבוצת שנתון 2008, סגנית אלופת מחוז מפרץ בשנתון נערים ב', שהייתה קרובה להעפלה לליגה הארצית.


נערים א' - צפו בשער ורגע מחלוקת ממשחק העונה בצפון
תיקו שווה לניצחון. שחקני קרית חיים לפני משחק העונה מול בית"ר עירוני נהריה. בצילום רה"ע נהריה, רונן מרלי, והמנהל המקצועי של נהריה - מיכה שושן (צילום: מדיה עירוני נהריה)

עד כמה ליגת צפון, ששוחקה משך 26 מחזורים, הייתה ליגה קשוחה ומאתגרת, יסביר הנתון הבא: מבין חמש הראשונות הקבוצות שספגו הכי הרבה שערים הן מכבי קרית חיים ובית"ר עירוני נהריה. כל אחת מהקבוצות ספגה 27 שערים בלבד, אך יריבותיהן ספגו פחות שערים. על שערה של קרית חיים הגן העונה בהצלחה, השוער בן ברכה, יליד 2008. במקביל, מכבי קרית חיים סיימה את העונה כקבוצת ההתקפה הכובשת ביותר בליגה עם 114 כיבושים, כשעל 33 מהם חתום מלך שערי הקבוצה - מוחמד חג'אזי. על 22 מהשערים חתום אילי סידאווי.

את הקבוצה הוביל להצלחה הגדולה המאמן, אילן ויצמן, שיוביל אותה גם לעונה הבאה בשנתון הנוער. תהיה זו קבוצת הנוער הראשונה של המועדון, שאותו הקים באמצע העשור הקודם, המנהל המקצועי, שגיא וקנין יחד עם שותפיו לעשייה הניהולית, יהודה אמסלם ועו"ד תומר נווה. אילן ויצמן משתף בתראיון קצר בתהליכים שעברה הקבוצה בעונה הזו ובמטרות לעונה המאתגרת הבאה בנוער. 


התעלו יותר מכולן - וזכו בכל הקופה. שחקני קרית חיים באימון (צילום מטעם הקבוצה)

אילן, מה הסיבה המרכזית להצלחה שלכם העונה?
"הצפיפות הרבה בצמרת גרמה לליגה להיות ברמה גבוהה  ועזרה לנו לשמור על מתח גבוה. התמודדנו מול  קבוצות חזקות כמו הפועל עכו - ששיחקה בליגה הארצית, טמרה - שזכתה באליפות בעונה הקודמת, קרית אתא ונהריה היו כל העונה בצמרת. לעומתן, אנחנו קבוצה שרק נבנתה בקיץ שעבר ובר בעונה הראשונה סיימנו במקום הראשון בעיקר בזכות המאמץ של השחקנים ובעבודה מקצועית של כל הצוות וההנהלה. זה המקום לומר תודה לשגיא ועקנין, יהודה אמסלם ועו"ד תומר נווה, שעמלו שעות על גבי ימים כדי שנשיג את המטרה".

איך פגרת המלחמה השפיעה עליכם?
"כמובן שפגעה באימונים הסדירים ובהכנות, אבל לא ויתרנו  ועשינו אימוני בית ואימוני זום, כך שגברנו גם על זה".

הפתיע מה שקרה במשחק שאמור היה להיות משחק ההכתרה שלכם.
"נכון. זה היה יוצא מהכלל, שאינו מעיד על הכלל. מכבי קרית חיים עושה כל עונה התקדמות מקצועית מדהימה וזאת בעקבות אווירה משפחתית ובהובלה של מאמנים מוכשרים, שלומדים אחד מהשני ולראיה לכך שכמות נכבדת  של שחקנים מהמועדון שלנו מחוזרים על ידי קבוצות מובילות בארץ. כמו בכל עונה נמשיך לתקן ולדייק את העבודה שלנו כך שדברים כאלו לא יקרו יותר".

התחלתם לאחרונה את האימונים לקראת העונה הבאה בנוער. למה אנחנו יכולים לצפות מכם?
"בכל עונה תהליך בניית סגל - ובמיוחד בנוער, זה אתגר בפני עצמו. בעקבות ההצלחה  יש הרבה שחקנים טובים, המעוניינים להצטרף אלינו. אנחנו כרגע בתקופת מבחנים. התחלנו את האימונים וזה עדיין מוקדם לדעת איך תראה הקבוצה, אבל אין לי ספק שבסגל הקיים ועוד חיזוקים ודיוקים קלים נבנה סגל חזק מאוד  מי שמכיר אותי יודע שהמטרות שלי לא משתנות אף פעם ובכל קבוצה ומועדון אליו השתייכתי ואליו אני שייך, אני תמיד אכוון הכי גבוה שאפשר וגם העונה המטרות הן  אליפות ועליית ליגה".


יעקב הלל מצטרף לגזרת מחלקות הנוער

יעקב הלל מצטרף לגזרת מחלקות הנוער

חדש באתר

אחד מכדורגלני העבר המעוטרים ביותר מבחינת זכייה בתארים קבוצתיים, תופס פיקוד מקצועי על מועדון כדורגל מתחדש עם פוטנציאל הצל...

בני יהודה - שמוליק חנין חוזר לקווים

בני יהודה - שמוליק חנין חוזר לקווים

חדש באתר

מחלקת הנוער התל אביבית פרסמה את שיבוצי המאמנים וברשימה מי ששימש בעבר כמנהל המקצועי במחלקות הנוער המובילות בארץ. כל השיבו...