You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
ליגת האלופות - בני אעבלין, נערים ב' - צפון 1
עשו את זה בגדול. קבוצת נערים ב' של בני אעבלין חוגגת אליפות (צילום: עובאדה אלכתילאת)

ליגת האלופות - בני אעבלין, נערים ב' - צפון 1

למרות אחוזי הצלחה גבוהים, רק במחזור האחרון הצליחה הקבוצה של מוסטפא חאג' אחמד לחגוג זכייה באליפות והעפלה לארצית. המאמן מסכם עונה בסיפוק

 מאת: אורי שמיר - עורך האתר

פינת "ליגת האלופות" - פינת הפרגון שלנו לקבוצות נערים ונוער, שזכו באליפות רשמית, מאירה היום על קבוצת נערים ב' של בני אעבלין - אלופת מחוז צפון 1, שחתומה על הישג רב משמעות: מעבר לזכייה באליפות, קבוצת שנתון 2008 תזכה במקום בליגה הארצית של שנתון נערים ב' - אליה חוזרת מחלקת הנוער של בני אעבלין אחרי שתי עונות של היעדרות. בנוסף, בזכות הישארותה של קבוצת שנתון 2007 בליגה הארצית של שנתון נערים א', תזכה הקבוצה לשחק בעונה הבאה בליגת המשנה הצפונית לצד קבוצות ממועדונים גדולים בצפון. 

בני אעבלין זכתה לפייט חזק מאחווה כפר מנדא, שלה פרגנו בכתבה בפינת "זינוק בעליה". בני אעבלין סיימה עונה עם יתרון של נקודה אחת בלבד על פני כפר מנדא, כשלזכותה כ-83.5 אחוזי הצלחה, כתוצאה ממאזן העומד על צבירת 55 נקודות ב-22 משחקים, בהם הפסידה רק במשחק אחד.

בני אעבלין זכתה באליפות, למרות שביחס השערים לא הייתה הקבוצה המובילה ביותר. הגנת אעבלין בראשות השוער - מועתז עבאס והבלם - דניאל אבו שחאדה,ספגה 19 שערים בלבד - אך הגנת כפר מנדא ספגה 5 שערים פחות. התקפת אעבלין כבשה 64 שערים לעומת 58 שכבשה כפר מנדא, אך ההתקפה החזקה ביותר בליגה הייתה זו של עירוני טבריה, שכבשה 82 שערים. הכובשים המצטיינים של אעבלין: אחמד חידר - 17 שערים, מוחמד בשאר - 14 שערים.

את הקבוצה הובילו להצלחה הגדולה המנהל המקצועי - סעוד אבו ניל (אביו של מוחמד - שוער קבוצת הבוגרים של בני סכנין), שאימן את הקבוצה פרק זמן ממושך, בהמשך תפס פיקוד על הקבוצה המאמן, מוסטפא חאג' אחמד, שהוביל קבוצות רבות לאורך השנים להצלחה במחלקת הנוער. בראיון שערכנו עמו שיתף המאמן בקשיים עמם התמודדה הקבוצה, בסודות ההצלחה ובמטרותיה לעונה הבאה.

מוסטפא, כמה קשה-ככה מתוק? זה יהיה נכון להגדיר כך את ההישג שלכם?
"בוא נודה קודם כל, שהיה אתגר מתיש לאורך כל העונה בגלל מאבק מאוד צמוד  עם כפר מנדא. אני רוצה לחלק את העונה לשני חלקים: חלק גדול ממנה הוביל את הקבוצה סעוד אבו ניל והחלק הקטן יותר לקראת סוף העונה - ארבעת המחזורים האחרונים,  שאנוכי הוביל את הקבוצה. המשחק הראשון שלי היה נגד כפר מנדא בחוץ, כשהמטרה העיקרית באותו משחק הייתה לא להפסיד בחוץ ולנצח את שאר המשחקים עד סוף העונה. למרות שכל משחקי שלהי העונה שיחקנו נגד קבוצות מהצמרת והמשחק האחרון היה נגד השלישית בטבלה, עירוני טבריה. אני שמח שעמדנו במטרותינו בשביל להחזיר עטרה ליושנה והמועדון הפועל בני אעבלין יחזור שקבוצותיו הבכירות ( נערים א ו ב) יהיו בליגה הארצית ויזכה גם לייצוג בליגה הארצית החדשה של שנתון נערים ג'.  מועדון מוביל באזור כמו המועדון שלנו שיש לו ייצוג גדול של שחקנים בליגות העל והלאומית לנוער ואף שחקני בוגרים שהם ברמות הגבוהות היום חייב לספק רמה מקצועית לשחקניו ולשחק לפחות בליגות המשנה".

למה אתה מייחס את ההצלחה הגדולה שלכם העונה?
"הסיבות העיקריות לעונה כל כך מוצלחת היא איכות השחקנים, חוסן מנטאלי, העבודה היסודית והדבר הכי חשוב ההכנה הגופנית שנעשתה על ידי סעוד - שאימן את הקבוצה בחלק הגדול של העונה וגם בתקופה פחות טובה של פגרת מלחמה והצליח לשמור אותם בכושר על ידי עבודה נכונה ומעקב הדוק עם השחקנים. אני מדגיש את ההכנה הגופנית לכל אורך העונה כגורם מרכזי בהצלחה, מאחר וחלק גדול משחקני הקבוצה היו שותפים גם כן במשחקי קבוצת נערים א' באופן קבוע והצליחו להשאיר את הקבוצה בליגה וגם כן הצליחו לזכות באליפות המחוז אחרי ניצחון 0:1 על טבריה".

מה הקבוצה תצטרך לעשות כדי להשתלב בהצלחה בליגה הארצית של שנתון נערים א'?
"לגבי הסגל הקיים שעולה לנערים א' , אומר שעם ניסיון של 6 עונים של אימון בליגת נערים א' ארצית צפון משנתון 2000 עד שנתון 2005 בהפועל בני אעבלין, אני מרגיש מספיק בטוח כדי להגיד, שאני רואה שהסגל הקיים יהיה סגל טוב בעונה הבאה עם צירוף של 2-3 , תהיה קבוצה עם הרבה כדורגל חיובי ובתקווה למיקום טוב בטבלה".

למי התודות ולמי הברכות?
"תודה רבה למאמני המחלקה, שליוו אותנו במשחק האחרון: מוחמד שייח אחמד, עיד חליל, שאדי חורי, נור עוואד, עיסאם חידר, אמיר אבוניל - שעבד עם הנערים א והשיג את המטרות להשאיר את הקבוצה ליגה, ואחרון חביב, מאמן השוערים שלנו - מוחמד אבוניל, שוערה של סכנין מליגת העל, על עבודה איכותית עם שוערי הקבוצה. מאחל לכולם הצלחה גדולה בעונה הבאה".


יעקב הלל מצטרף לגזרת מחלקות הנוער

יעקב הלל מצטרף לגזרת מחלקות הנוער

חדש באתר

אחד מכדורגלני העבר המעוטרים ביותר מבחינת זכייה בתארים קבוצתיים, תופס פיקוד מקצועי על מועדון כדורגל מתחדש עם פוטנציאל הצל...

בני יהודה - שמוליק חנין חוזר לקווים

בני יהודה - שמוליק חנין חוזר לקווים

חדש באתר

מחלקת הנוער התל אביבית פרסמה את שיבוצי המאמנים וברשימה מי ששימש בעבר כמנהל המקצועי במחלקות הנוער המובילות בארץ. כל השיבו...